Kalėdos, žinoma, ne tik šventė vaikams, tačiau dėmesys mažiesiems ir pastarųjų šios šventės laukimas nuo senų laikų buvo didelis, nes Kalėdos atsiverdavo kaip nekasdienio patyrimo metas, kurį sustiprindavo daugybė ritualų ir nuoširdus tikėjimas stebuklu. Šiandien nustebinti vaikus galbūt ir nėra sudėtinga dėl materialių gėrybių, prieinamų bet kuriame prekybos centre, gausos. Tačiau kartu tai apsunkina tikimybę, jog net ir dosniausiai apdovanotojo vaiko įspūdžiai neišblės anksčiau nei iki kitos dienos ryto. Tad kaip nustebinti mažuosius ne dovanomis ir paversti Kalėdas tokiomis, jog vaikai pradėtų laukti jų kitąmet, vos tik šios pasibaigia?

Kalėdos vaikamsIdealiuoju atveju tai turėtų būti veikla, kuri bus įdomi jums patiems. Tokiu atveju tikėtina, jog ir mažieji, kuriems svarbus suaugusiojo autoritetas ir pavyzdys, noriai įsitrauks į ją. Kalėdos, žinoma, negali apsieiti be Kalėdų senio, tačiau vaidmeniui reikia atsakingai pasiruošti, jog jo metu nepristigtų žodžių ir veiklos idėjų (tam padės iš anksto parinkti žaidimai, jei tai vaikų būrys). Nereikia pamiršti, kad tai vaikai turėtų išlikti dėmesio centre, nes tai – jų pasirodymo valanda. Galima pakamantinėti, kas buvo išmokta per pastaruosius metus, kas naujo sužinota, jei vaikai drąsesni – suorganizuoti mini talentų konkursą, kuriame, suprantama, neapdovanotų likti neturėtų.

Paraginkite savuosius vaikus prieš Kalėdas parašyti laišką seneliui, jį išsaugokite, o Kalėdų rytą po egle palikite atsakymą nuo Kalėdų senio arba perskaitykite jį patys, Kalėdų senelio asmenyje. Kalėdų senelis neprivalo būti archajiškas ir senamadis – galima inscenizuoti ir netikėtą skambutį telefonu, balsu pasveikinti mažuosius (tokiu atveju mandagu būtų ir atsiprašyti dėl negalėjimo atvykti ir pasveikinti gyvai – vaikai supras senelio užimtumą).

Vaikų jau nebeįtikina Kalėdų senelio realumas? Galima pritaikyti ir kitokį scenarijų. Jeigu turite pakankamai daug erdvės namuose, paslėpkite dovanėles skirtingose vietose, paženklintose, pavyzdžiui, lipniais lapeliais. Vaikai visos Kalėdų dienos eigoje iš tėvų gauna po dovanėlę už atliktas nedideles užduotis (pavyzdžiui, išvirti mamai kavos), surašytas rašteliuose, slapčia ir vaikams netikėtai atsirandančias įvairiose namų erdvės vietose.