Velykų metu namus ir juose esančius vaikus aplanko Velykų bobutė. Ji atneša dovanų margučių ir juos suslapsto namuose, lauke ar tam skirtose paruoštose vietose – gūžteliuose, inkilėliuose. Ši tradicija kuria pramogą šventėje – kad gautų dovanų, visi privalo ieškotis išslapstytų margučių, sausainių ir kitų gėrybių. Velykų bobutė – pagoniškas palikimas prigijęs krikščioniškoje šventėje – dar vadinama Velykė, Velykų karalienė.

Anksčiau VelVelykų bobutėykų bobutė atnešdavo velykinius margučius ar sausainius. Dabar Velykų dovanos praplėtė savo asortimentą.

Per Velykas mažuosius galima nustebinti labai įvairiai. Tam dažniausiai į pagalbą ir pasitelkiamas pasakojimas apie Velykų bobutę Velykę. Seniau vaikai tikėdavo, kad Velykė gyvena miške ir ten margina daugybę kiaušinių, kuriuos atėjus pavasariui susideda į savo vežimą ir veža pas gerus vaikus.

Velykų bobutė naktį visus juos palanko ir apdovanoja nuostabiai išmargintais margučiais. Kad pasakojimas būtų vaizdingesnis tėveliai gali apdovanoti mažuosius margučiais ir pasakyti, kad tai Velykės paliktos dovanos. Taip pat, vaikai labai džiaugsis, jei jiems surengsite margučių rinkimo varžybas (tik nepamirškite prieš tai juos gerai suslapstyti visuose namuose). Ši pramoga tikrai praskaidrins vaikučių nuotaikas. Pasibaigus margučių ieškojimui galite pažaisti margučių ridenimo žaidimą. Jis patiks ne tik mažiesiems, bet ir vyresniems vaikams ir suaugusiems. Viskas ko reikia šiam žaidimui tai margučiai, kuriuos suradote per margučių ieškojimo žaidimą ir lovelis skirtas jų ridenimui. Žaidimą laimės tas, kuris susirinks daugiausiai margučių.