Pirmieji kartai visada turi ypatingą reikšmę, ne kitoks yra ir pats pirmasis gimtadienis, keliantis klausimų ir tėvams, ir svečiams. Tėvams su pirmagimiais tai dar viena nauja patirtis, nors laikui bėgant panašių švenčių organizavimas taps labiau įprastas ir nebe toks mįslingas. Tačiau šiandien priešakyje – Didžioji Pirmoji šventė, nuo ko pradėti? Ko nepamiršti ir ko reikėtų vengti? Mažylis savojo pirmojo gimtadienio neatsimins ir ateityje tikriausiai nepasakos draugams kaip apie geriausią vakarėlį gyvenime, tačiau kruopščiai planuoti puikią šventę verta vien dėl gerų emocijų, kurios taip reikalingos vaiko vystymuisi ir brandai. O juk laimingų vaikų – laimingi tėvai, tiesa?

1-asis GimtadienisŠi šventė turėtų būti gerai leidžiamas laikas ne tik vaikui, bet ir jums, tačiau neužsišvęskite ir nepamirškite laikrodžio, priešingu atveju apie jį primins vaiko verksmas. Kūdikiai turi neilgą dėmesio koncentravimo trukmę, greitai praranda energiją susidomėjimą aplinka. Daug svečių ir stebinčių akių yra papildomas dirgiklis, prie kurio mažylis tikriausiai dar nėra pripratęs. Protingiausia šventę derinti pagal individualų vaiko aktyvumo režimą, kuomet jis nebūna pavargęs bei irzlus. Jeigu turite galimybę, verta vienam vakarui paieškoti auklės pagalbos ar tiesiog žmogaus, padėsiančio jums subalansuoti šventės organizatorių pareigas ir tėvų norą švęsti kartu su savo atžalomis.

Jeigu tarp svečių bus ir kitų mažųjų ir namuose turite tam erdvės, galite įkurti jiems nedidelę žaidimų vietelę, su tinkančiais žaislais. Prieš ruošiant šventinį stalą, pravartu žinoti, ar tarp kitų vaikų nėra alergiškų vieniems ar kitiems maisto produktams, tai padės surengti puikią šventę, kurios metu jums neteks ieškoti jokių planų B. Papuošimai ir dekoracijos gali būti paprasti ir savadarbiai, vaikai myli spalvas ir gražias formas ir nėra labai kritiški bei įnoringi svečiai, tad įvairiaformiai balionai, iš popieriaus išlankstyti ryškiaspalviai drugiai ar lėktuvėliai pridės nuotaikos ir gali tapti pagrindu teminiam gimtadieniui.

Tačiau ne mažiau svarbu, jog nepersitemptumėte ir patys pasiliktumėte energijos ir pakilios nuotaikos šventei. Svarstymai apie kuo originalesnę ir labiausiai įtinkančią dovaną, pobūvių salių ar sodybų nuomos, gimtadienio renginio vedėjo paieškos (galbūt) dar tolimoje ateityje, kurioje rikiuojasi kiti gimtadieniai. Šiandien jūsų mažyliui svarbiausia yra jauki ir jį mylinti aplinka.

Kas sunkiausia svečio rolėje? Kad ir kuris gimtadienis tai bebūtų, išrinkti dovaną bene visada kelia daugiausia keblumų. Laimei, pirmasis gimtadienis yra tas, kai sukaktuvininkams viskas tebėra įdomu, jie smalsūs ir žingeidūs, mato daug smulkmenose ir moka jomis džiaugtis. Šiais laikais gausu lavinančių žaidimų, kurie derina pramogą ir naudą, tad įdėmiai apžvelkite vaikų prekių parduotuves. Jose galima rasti ir žavingų vaikiškų drabužių bei aksesuarų (pavyzdžiui, kaklaraištis berniukui ar kaspinėlis mergaite) su vardu ir įamžinta proga. Ką neabejotinai įvertins mažojo ar mažosios tėvai, tai tokias dovanas kaip pirmųjų metų nuotraukų rėmelis, tai populiarios ir dažnos dovanos, tačiau jų negali pavadinti tipinėmis ir neįdomiomis. Jeigu galite, nepakenks pasitarti su kitais svečiais, jog dovanos netyčiomis nesidubliuotų.

Pačių mažiausiųjų šventės puikios tuo, jog maži dalykai jose kuria daug geros nuotaikos ir ryškių įspūdžių.

IDĖJOS

Dekoracijos

Papuoškite pirmąją gimtadienio šventę taip, kad mažasis su pasigėrėjimu peržiūrinėtų nuotraukas po 18 metų!

Dovanos

Visos gimtadienio dovanos vienoje vietoje. Viskas ko reikia – išrinkti tai, kad tiktų vienerių metų gimtadienio proga!

Kvietimai

Pakvieskite draugus ir artimuosius į pirmąją mažylio šventę įteikdami pakvietimus, kurie žavės ir primins tą ypatingą datą!