Kovo 8-oji – tarptautinė moterų solidarumo diena. Dauguma šią dieną siejame su pagarba moterims, išskirtiniu dėmesiu joms, gėlėmis, tačiau ši diena ne visada buvo minima būtent šitaip.

Kovo 8-oji Šios dienos minėjimo užuomazgas galima atrasti dar Antikos laikus menančiuose rašytiniuose šaltiniuose, bet moderniajame pasaulyje idėja minėti šią dieną kilo tik XX a. pradžioje. 1857 metų kovo 8 dieną Niujorko tekstilės fabrike dirbusios moterys surengė protestą prieš ypač prastas darbo sąlygas ir atlyginimus.

Protestantės buvo greit išvaikytos policijos, bet tai jų nesustabdė ir vėliau protestai ir moters dienos minėjimai vykdavo kasmet tik jų data nebuvo pastovi. Pastovią datą šventė gavo po 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusios tarptautinės moterų konferencijos, kai aktyvi moterų teisių gynėja Klara Cetkin pasiūlė kasmet skirti vieną dieną, kurios metu bus atkreiptas didžiulis dėmesys moters kovai už laisvę ir lygias teises. Lygiai po metų moters diena jau buvo minima Vokietijoje, Austrijoje, Danijoje ir Švedijoje.

Jeigu kovo 8 – oji yra minima kaip atmintina diena, norisi, kad visoms moterims ji taptų tikrai įsimintina. O ši diena tokia tikrai taps, jei be įvairių dovanų moterys gaus kvietimą nuveikti kažką prasmingo. Duris visada atveria teatro , kino, koncertų salės. Šiai progai išskirtinai ruošiasi įvairūs restoranai , siūlantys gyvą muziką ar šokių vakarus. Kovo 8 – ąją galima nueiti į vyno degustaciją ar šokolado gaminimo pamoką. Galimybių yra daug. Tereikia mokėtis jas išnaudoti.

Norėdami šia proga pradžiuginti koleges ar kitas artimas moteris galite tai padaryti labai įvairiai. Viskas priklauso tik nuo jūsų fantazijos. Mes siūlome pasinaudoti šiomis idėjomis:

  1. Gėlės. Tikriausiai nėra moters, kuriai nepatiktų gauti gėlių, tad ši šventė nėra išimtis. Pradžiuginkite savo mylimą moterį ar darbo koleges bent vienu gėlės žiedeliu. Šiuo gestu parodysite, kad įvertinate ir gerbiate dailiosios lyties atstoves.

  2. Pietūs. Pakvieskite savo gyvenimo moterį į jos mėgstamą restoraną ar kavinę ir pavaišinkite ją gardžiais pietumis. Artimas pokalbis ir skanus maistas lyg ranka nuims visus per dieną susikaupusius rūpesčius.

  3. Dovanos. Čia galite improvizuoti ir remtis tuo ką mėgsta konkreti moteris, kuriai norite įteikti dovaną. Kadangi Kovo 8 – oji nėra labai didelė šventė, siūlome nepersistengti ir dovanoti smulkias dovanėles skirtas pasilepinimui. Tam puikiai tiks jos mėgstamų kvepalų buteliukas, saldainių dėžutė ar masažas.

Kad ir kokį pradžiuginimo būdą pasirinksite, svarbiausia, nepamirškite šios datos ir butinai parodykite dėmesį moterims be kurių neįsivaizduojate savo gyvenimo. Jos to tikrai vertos.

Kovo 8-tosios dovanos

Ieškote idealios dovanos Kovo 8 proga? Pasidairykite ir išsirinkite iš šių praktiškų ir mielų pasiūlymų.

Mintys Moters dienos proga

Nebūkite nuobodūs – pasveikinkite išskirtiniais ir brangiais žodžiais. Jie sušildys ir pradžiugins visas moteris.

Kovo 8-tosios atvirukai

Išrinkite atvirukus, kurie labiausiai patiks Jūsų brangiausioms moterims. Nustebinkite netikėtu dėmesiu!

Kovo 8-tosios sveikinimai

Nuostabiausi sveikinimai, atrinkti Jūsų mylimiausioms ir svarbiausioms moterims. Sveikinkite ir stebinkite originaliai!

Tostai moterims

Eisite į vakarėlį, būsite kompanijoje, kurioje galite paskelbti tostą? Atrinkome ir pateikiame kone geriausius tostus Moterims, kuriuos galėsite paskelbti!