Tėvo diena – viena iš dviejų dienų metuose, skirta mūsų artimiausiems, žmonėms, kurių dėka esame čia ir tokie. Tėčiai ir mamos formavo mūsų pasaulį patys ir buvo svarbiausia jo dalimi, kol įgijome savarankiškų gebėjimų ir atsakomybės jausmą.

Tėvo dienaTėvo diena pradėta švęsti JAV, kur jos idėja ir pirmasis minėjimas gimė 1910 m. Tiesa, čia iki pripažinimo nacionaline švente ir sulyginimo su Motinos diena tėčiams teko laukti daugiau kaip pusę amžiaus – lig pat 1972 m. Šiandien tėčius pagerbia dauguma pasaulio šalių, dalyje jų tai yra valstybinė šventė, kitur – simboliška data ir įsitvirtinęs paprotys. Daugiausia šalių Tėvo dieną švenčia trečiąjį birželio sekmadienį, tuo tarpu Lietuvoje sveikinti tėčių suskubame pirmąjį šio mėnesio sekmadienį.

Tačiau tuščiomis juk įprastai nesveikiname, o vaizduotė su kiekvienais metais, regis, ima vis sekti. Ir laikai tikriausiai nebe tie, kuomet su entuziazmu pusdienį lipdėte molinį „Geriausio tėčio puodelį“, o jam tai buvo ir yra išties puikiausia dovana, tebestovinti garbingoje namų vietoje. Šiandien tėčio dienos proga dominuoja praktiškos dovanos, susijusios su tėčių pomėgiais ir laisvalaikiu, iš parduotuvių šluojamos vyriškos prekės, kurias reguliariai naudoja kiekvienas. Tačiau ieškodami, kuo nudžiuginti nepabijokite būti ir sentimentalūs. Ypač, jei eilę metų buvote praktiški ir šiandien jūsų tėtis turi daugiau dovanotų kaklaraiščių negu yra dienų metuose, per kurias spėtų visus pasimatuoti. Kiekvienas turime silpnybių, kurioms skiriame didelę laisvalaikio dalį. O nemaža jo dalį, patikėkite, tėtis aukojo dėl jūsų. Tad galbūt pats laikas priminti tėčiui apie senus pomėgius ir šiemet suteikti progą juos atgaivinti kartu.

Tačiau galiausiai tėčio dienos esmė nėra dovana, kad ir kokia naudinga, miela ar išsvajota ji būtų. Jums tai yra pripažinimas tos dovanos, kurią Jums suteikė tėtis – rūpesčio ir globos dovanos, kuri vis dar išlieka su mumis nuo pat vaikystės. Tėčiams ši diena taip pat yra daugiau nei data, ties kuria kasmet atsiimami kasmetiniai nuopelnai už gerai atliktą darbą. Tegul ši diena tampa tokia, kaip „senais gerais laikais“. Anuomet tėtis vesdavosi jus slidinėti, galbūt turėjote tradiciją važinėti po apylinkes dviračiais, sekmadienius buvote pavertę filmų peržiūros diena ar panašiai, tad kodėl gi neatsukus rodyklės atgal, nenuveikus to paties, šįkart jūsų iniciatyva. Parodykite dėmesį, skirkite laiko paprastam bendravimui. Artėja diena, kuri yra puiki proga tam, ypač jeigu pritrūko laiko ir galimybių anksčiau. Tėvo diena yra tinkamiausias laikas išreikšti dėkingumą, meilę ir pagarbą tiems tėčiams, kurie rūpinosi mumis vaikystėje ir tęsia tai šiandien, jog mūsų rytojus būtų kuo lengvesnis.

Dovanos tėčiui

Geriausios dovanos tėčiui vienoje vietoje. Išrinkite ir įteikite dovaną, kuri labiausiai pradžiugins mylimą Tėtį.

Kada Tėvo diena?

2016 birželio 5 dieną

2017 birželio 4 dieną

2018 birželio 3 dieną

2019 birželio 2 dieną

Prasmingi žodžiai Tėčiui

Prasmingi žodžiai, kuriais pasveikinsite ir palinkėsite sėkmės. Išsirinkite labiausiai tinkančius Tėčiui.

Sveikinimai Tėčiui

Nuoširdus pasveikinimas primins Tėčiui, kaip jį gerbiate ir mylite. Išsirinkite geriausią sveikinimą!