Mindaugo karūnavimo diena – tai šventė, kuria norima paminėti pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimą ir Lietuvos kaip valstybės pripažinimą. Mindaugas buvo karūnuotas 1253 m., manoma, kad Liepos 6 d., bet ši šventė pradėta minėti tik nuo 1990 m., kai Atkuriamasis seimas įtraukė šią dieną į valstybinių švenčių sąrašą.

Karūna Dabar kasmet liepos 6 d. pagerbiame karalių Mindaugą ir prisimename jo karūnavimo ceremoniją. Ją prisiminti ne tik smagu, bet ir būtina, nes tik suprasdami kokia didinga valstybė buvome galėsime įvertinti tai ką turime dabar. Šią dieną verta prisiminti, kokioje senoje valstybėje gyvename, kokias tradicijas ir vertybes puoselėjame, kokias svajones turime ir kokių tikslų siekiame.

Kiekvienais metais liepos 6 d. Mindaugo karūnavimo diena yra paminima ne tik sostinėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Labai įspūdingas renginys Mindaugui atminti vyksta Medininkuose ant Juozapinės kalno. Medininkuose rengiami „Mindaugo Sidabrinio žiedo“ lankininkų turnyrai bei priimamos karių priesaikos. Vilniuje taip pat gausu renginių. Vilniaus Senamiesčio kiemai, aikštės, koncertų salės ir Gedimino prospektas visiems pasiūlys kažką kas leis prisiminti mūsų tautos praeitį ir didybę.