Vardadienis – neretai nureikšminama šventė, nors turi tvirtus religinius pagrindus. Bent jau krikščionišku požiūriu, vardo diena įsitvirtinusiai buvo laikoma ne mažiau svarbia nei gimimo diena, nes tai tarsi dvasinis žmogaus gimimas. Tiesa, taip manyta apie vardus, suteiktus Šventųjų garbei. Vardadienis dar laikomas Angelo sargo diena, saugiai lydinčio žmogų teisingu keliu jo gyvenime, padedančio įveikti negandas ir jas ištverti. Todėl ši kalendorinė data – padėka jam.

VardadienisBet kokiu atveju, vardas yra bene ankstyviausias įspaudas žmogaus tapatybėje, lydintis jį visą gyvenimą. Mylimiausių žmonių vardai įprastai mums patys gražiausi ir jų skambesiui mes neliekame abejingi. Tiesa, jog šiais laikais vardadienis nublanksta prieš gimtadienį, o daugybė žmonių nė nežino ir nekreipia pernelyg dėmesio į savo vardo dieną, kurių kai kuriais atvejais būna net kelios per metus. Tačiau vadinasi, jog jums tai gali būti puiki proga nustebinti artimą žmogų, parodyti jam, jog galvojate apie jį, esate dėmesingi detalėms. Galite nustebint smulkia dovana, puokšte gėlių ar tiesiog gražiu žodžiu, toks dėmesingumas tikrai neliks neįvertintas.

Lietuvoje nėra plačiai įsitvirtinusios tradicijos švęsti vardadienius, nebent tai šeimos tradicija. Tačiau esama šalių, kur vardadienis savo reikšme nenusileidžia gimtadieniui, nors galbūt ir švenčiamas mažiau audringai. Vardadienius įprasta minėti krikščioniškose Ispanijoje bei Lotynų Amerikoje, visada galite tikėtis sulaukti svečių savo vardo dieną Bulgarijoje, o Graikijoje, kur įprasta naujagimiams suteikti senelių vardus, vardadieniai yra tvirta šeimos šventė. Išties gražias tradicijas verta puoselėti ir kartu kurti.

Dovanos moterims

Norite pasveikinti su vardadieniu Jums svarbią moterį? Išsirinkite dovaną!

Prasmingi žodžiai

Prasmingi žodžiai, kuriais galėsite pasveikinti vardadienio proga.

Dovanos vyrams

Ieškote dovanos, kurią padovanosite artimam vyrui vardadienio proga? Išsirinkite.

Vardadienio dovanos

Pasveikinkite su vardadieniu įteikdami ypatingą dovaną!