Krikštynos – tai nuostabi krikščioniška šventė, kurios metu vaikui suteikiamas Krikšto sakramentas. Tai pirmasis sakramentas iš septynių ir simbolizuoja nuodėmių atleidimą ir susiliejimą su Kristumi. Krikštynų metu atliekami ritualai ir naudojami simbolinę reikšmę turintys daiktai – kryžiaus ženklas, vanduo, aliejus, baltas drabužis ir krikšto žvakė. Taip pat, krikštynų metu vaikui duodamas antras vardas. Be to, krikšto metu vaikas gauna du krikštatėvius, kurie jį globoja visą gyvenimą. Tačiau, tai tik oficialioji krikštynų šventės dalis.

KrikštynosYra priimta, kad po apeigų atliktų bažnyčioje vaikui būna surengti krikštynų pietūs, kurių metu galima nuveikti daug tiek vaikui, tiek ir suaugusiems įdomių veiklų susijusių su krikštynų tradicijomis. Viena iš dažniausiai pasitaikančių tradicijų – „Širšių medaus“ įteikimas svečiams. Taip pat, populiaru pagaminti krikštynų albumą vaikui, kuriame visi svečiai surašys savo palinkėjimus jam.

Krikštynų pietūs neapsieina ir be apsikeitimo dovanomis. Pagal papročius krikštamotė vaiko mamai dovanoja muilo gabalėlį, kad visada turėtu su kuo jį nuprausti, kruopų maišelį, kad visada turėtu jį kuo pamaitinti ir cukraus maišelį, kad visada turėtų kuo pasaldinti vaiko košytę. Kiti svečiai taip pat dovanoja dovanas. Dovanojimui ypač tinka pašventintas angeliukas, sidabrinis šaukštelis, auksinis ar sidabrinis papuošalas, rėmeliai su vaiko fotografija.

Krikštynų dovanos

Išrinkite naudingą, praktišką, mielą ir originalią dovaną mažyliui Krikšto dienos proga!

Krikštynų tostai

Pasakykite įsimintiną tostą. Tai tostų rinkinys, kurie pasveikins ne tik mažylį, bet ir tėvelius.

Sveikinimo žodžiai

Prasmingi žodžiai, kurie gali tapti geriausiu sveikinimu pasakytu po ceremonijos.

Krikštynų žaidimai

Žaidimai ir dideliems, ir mažiems. Kad šventė nepabostų ir būtų smagi!

Dekoracijos ir idėjos

Viskas vienoje vietoje, kad planuojant šventę mažiau skaudėtų galvą!

Krikšto sakramentas

Informacija apie krikštynas: kokių atributų reikia ir ką jie simbolizuoja.

Dovanos krikšto tėvams

Norite nustebinti savo kūdikio krikšto tėvus? Išsirinkite dovanas arba pasisemkite idėjų čia.