Planuojant krikštynas būtina nepamiršti, kad reikia apgalvoti laiką, kurį leisite su giminaičiais ir draugais, švenčiančiais kartu su jumis. Turbūt svečių tarpe bus nemažai vaikų, o ir suaugusiems įdomiau būtų laiką leisti ne vien sėdint prie stalo, bet ir nuveikiant kažką daugiau. Puikus sprendimas – įvairūs ir įtraukiantys žaidimai.

Tačiau prieš atsirenkant žaidimus, įvertinkite visus kintamuosius. Pavyzdžiui, svečių amžių, vietą, kurioje švęsite. Taip pat, turėkite omenyje, kad tai mažo vaiko šventė, todėl žaidimai neturėtų būti triukšmingi – gal tuo metu mažylis kaip tik snūduriuos savo pietų miegą?

Viskas gali būti suderinama! Tiesiog apgalvokite kada kokį žaidimą žaisti geriausia ar tai patikėkite artimajam, kuris ne tik svarbus jums, bet ir puikiai veda renginius. Dažniausiai tuo užsiima krikšto tėvai. Tačiau viskas priklauso nuo tėvų sprendimo.

Krikštynų žaidimai

1. Portretai

Jei krikštynose dalyvauja ūgtelėję vaikai, juos užimti itin svarbu – taip bus mažiau bereikalingo triukšmo. Vienas iš žaidimų – portretų piešimas. Pasiūlykite vaikams nupiešti pasirinkto krikštynų svečio portretą. Vėliau paprašykite svečių pabandyti atspėti, kurį dėdę ar tetą nupiešė vaikas. O su dailininko leidimu, padovanokite šį portretą tam, kuris jį įkvėpė.

2. Pamaitink kūdikį

Šis žaidimas reikalauja atsipalaidavimo ir daugiau judrumo. Žaidime dalyvauja poros savanorės. Tiek, kiek yra porų, turėtų būti ir kūdikių buteliukų bei seilinukų. Į buteliukus pripilama įvairaus geriamo skysčio: pieno, sulčių ar vandens. Vyrams už nugaros surišamos rankos ir po kaklu užrišami seilinukai. Moterys, laikydamos po buteliuką, stovi už maždaug 10 žingsnių nuo vyrų. Vyrai turi pasiekti moteris ir kuo greičiau išgerti turinį, kuris yra buteliuke. Kadangi jų rankos surištos, už maitinimą atsakingos buteliukus laikančios moterys. Laimi tas, kuris pirmasis išgeria savo buteliuką.

3. Atminties grandinėlė

Šis žaidimas yra puiki susipažinimui skirta veikla. Galima žaisti susėdus prie stalo. Pradedantis pasako savo vardą ir tai, kas yra pakrikštytam mažyliui. Pavyzdžiui: Tadas, mažylio pusbrolis. Kitas žmogus padaro taip pat, bet ir prideda, kaip prisistatė prieš tai buvęs. Pavyzdžiui: Lina, mažylio teta, o ten buvo Tadas, mažylio pusbrolis. Tokiu pačiu principu prisistato ir visi likę žmonės. Svarbu, kad jie suminėtų visus, kurie prisistatė iki jo. Taip visi greitai atsimins visų vardus.

4. Atspėk ateitį

Šis žaidimas ne tik gera pramoga, bet ir išliekamoji vertė mažyliui. Tereikia iš anksto paruošti gražias korteles, lapelius ar atvirutes. Po vieną išdalinti svečiams. Ant šių kortelių kiekvienas turi užrašyti, kokios profesijos bus užaugęs mažylis. Lapeliai surenkami ir sudedami į albumą ar voką. Pavyzdžiui, galima voką užklijuoti ir jį atplėšti tik tada, kai vaikas jau bus užaugęs ir baigęs universitetą. Po tiek metų tikrai bus smagu pasižiūrėti, ką kiekvienas iš artimųjų užrašė ir prognozavo.

5. Laimėjimai

Šiam žaidimui prireiks virvutės, tiek paketėlių, kiek yra raidžių mažylio varde ir dovanėlių, kurių pavadinimai prasidėtų iš kiekvienos vardo raidės. Dovanėlės sukabinamos pagal raides, kad sudėjus, gautųsi mažylio vardas. Užduotis: svečiai bando atspėti, kas per dovanėlė yra paketėlyje. Atspėjęs gauna ją dovanų.

6. Močiučių lopšinės

Šioje užduotyje dalyvauja mažylių močiutės, o gal net promočiutės. Kiekviena iš jų turi prisiminti ir sudainuoti lopšinę, kuria nuo šiol migdys mažąjį. Svečiai sprendžia, kas laimėjo.
Norint paįvairinti žaidimą, galima svečius padalinti į komandas ir išmokyti juos lopšinių žodžius. Tada surengti tiksliausios komandos, kuri be klaidų sudainuos, konkursą.

7. Atpažink!

Šis žaidimas smagus tiek nepažįstamiems, tiek artimiems giminaičiams. Tiesiog nuo to, kokie dalyvių tarpusavio santykiai, priklausys, kokio tipo aprašymai bus lapuose. Tėvai ar krikšto tėvai ant atskirų lapų aprašo kiekvieną krikštynų dalyvį. Tai gali būti išvaizdos savybė, linksmas nuotykis ar kažkas panašaus. Vedėjui perskaičius aprašymą visi turi bandyti atspėti, kas tai per žmogus. Žinoma, visų apibūdinti nebūtina. O tie, kurie bus apibūdinami, traukiami atsitiktine tvarka.

8. Palinkėjimų šulinys

Ant atskirų lapelių surašomi atsitiktiniai žodžiai. Tai gali būti nuo kepurėlės iki uodo ar panašūs žodžiai. Kiekvienas iš svečių traukia po žodį ir parašo palinkėjimą, kuriame būtinai turi būti tas žodis. Pavyzdžiui: žodis saulė, palinkėjimas: Kad saulė šviestų taip, kad nebūtų liūdesio.
Palinkėjimai surenkami ir paliekami iki to meto, kai vaikas užaugęs perskaitys juos pats ir galės teisingai įvertinti.

9. Palinkėjimų plakatas

Kiekvienas žmogus gimsta geras, kaip baltas lapas. Jo istorija – vis dar prieš akis.

Šiai veiklai reikės didelio balto lapo ir kuo įvairesnių pieštukų, tušinukų ir panašių rašančių bei piešiančių priemonių. Kiekvieno iš svečių užduotis – kuo išradingiau palinkėti ir tą palinkėjimą pavaizduoti ant lapo. Tai išliekamąją vertę turintis žaidimas. O palinkėjimų lapas galbūt kažkada mažyliui padės apsispręsti, kaip pildyti savo gyvenimo lapą.