Mamos dienos šventė pasaulio kalendoriuose pradėta žymėti XX a. pradžioje, nors sakrali motinystės reikšmė siekia senovės kultūras. Šiandien Lietuvoje kaip ir dar saujelėje šalių pirmas gegužės sekmadienis yra toji mamos ir mums ypatinga proga.

IdėjaMamos diena yra šventė, kuri mus įpareigoja rasti laiko ir skirti dėmesio brangiausiam žmogui, be kurio čia nebūtume – mamai. Gėlės ir atvirukas – tikrai ne vienintelis būdas tai padaryti. Tam, kad nustebinti, reikia įsiklausyti, tad būkite dėmesingas mamos žodžiams, ne tik dėl to, jog ji mama, tačiau tai padės rasti kelią į jos rūpesčius, o jums suteiks galimybę juos padėti išspręsti ir nudžiuginti. Skirkite mamai savo užimtą dieną ir ji bus laiminga vien jūsų buvimu šalia labiau nei numanote, skirkite ją gražiems prisiminimams ir pasistenkite, jog ir ši diena patektų į jų sąrašą ateityje.

Jei klausiate, ką šią dieną veikti, atsakymų paieškokite savo vaikystėje. Atsimenate tuos puikius savaitgalius, kai mama gamindavo jūsų mėgstamiausius pietus? Šiemet apsikeiskite rolėmis ir paruoškite tai, ką mama mėgsta labiausiai. Padarykite prisiminimų vakarą surinkdami turimas vaikystės nuotraukas į koliažą ir išsinuomodami (pasiskolindami) projektorių, tam nereikia specifinių gabumų, o tik šiek tiek laiko. Kurį laiką pasijuskite turistais ir aplankykite vietas, kuriose apsilankyti seniai svajojo mama. Nė viena nekainuos daug, tačiau gali tapti labai mielu gestu.

Pasirengimo etape nepamirškite, jog planais gyvenate ne tik jūs, tad būkite tikri, ar mama turės laiko visai dienai, jei turite brolių ar seserų, derinkite planus ir pasidalinkite brangų laiką, žinoma, puikiausia, kai jis gali būti praleistas kartu. Duokite jai laiko pasiruošti, jei turite didelių planų, tačiau prisiminkite, kad šią dieną rūpesčiai ją turėtų aplenkti. Jeigu ieškosite dovanos, tuomet tai tikrai turėtų būti šis tas asmeniškai džiuginančio arba kasdienybę palengvinančio. Mama juk tas žmogus, kuris pakankamai jus pažįsta, kad perregėtų kiaurai, tad pasirenkite kuo nuoširdžiausiai ir kruopščiausiai!