Visi įpratę meilės diena laikyti vasario 14 dieną. Ir jie neklysta. Tačiau verta žinoti, kad lietuviai nuo seno turėjo savo meilės dieną – gegužės 13. Tai iš pagonybės atėjusi diena, kai buvo garbinama deivė Milda.

Meilės dienaVisos pagoniškosios religijos turėjo deivę, kuri buvo atsakinga už romantiškus jausmus, meilę ir prisirišimą. Lietuvių mitologijoje tai buvo deivė Milda, kurios, pasak tyrinėtojos P. Dundulienės, šventykla galėjo būti ant dabartinio Trijų kryžių kalno.

Švęsti Meilės dieną pavasarį, kai viskas aplinkui atgyja ir ima žydėti – daug smagiau. Tada savo artimuosius galima nudžiuginti lauko gėlėmis, piknikais ir tiesiog jaukiu ir romantišku pasivaikščiojimu gamtoje.

Deivė Milda buvo atsakinga ir už vaisingumą. Todėl tai brandi, šeimos tradicijas liečianti šventė. O tiems, kuriems labai artimas lietuviškas senasis tikėjimas, tai gali tapti atsvara vasario 14. Ši deivė buvo itin svarbi lietuviams – jos pasekėjai, kurie gydydavo nelaimingos meilės aukas, turėjo atskirą pavadinimą – mildauninkai.

Tikėjimas deive Milda ir jos garbinimas laužo mitus, kad lietuviai – susikausčiusi tauta. Todėl kiekvieną gegužės 13 dieną paminėkite lietuvišką meilės dieną, kuri turi itin gražias ištakas.

Dovanos Jai

Nustebinkite Mylimąją meilės pilnomis dovanomis!

Mintys apie jausmus

Gražiausios mintys apie jausmus. Pasakykite kaip mylite vienas kitą.

Dovanos Jam

Nustebinkite Mylimąjį meilės pilnomis dovanomis!

Kaip nustebinti vaikiną

Nežinote, kaip nustebinti savo vaikiną? Norite padaryti jam staigmeną? Pasisemkite idėjų čia!

Kaip nustebinti merginą

Nežinote, kaip nustebinti savo merginą? Norite padaryti jai staigmeną? Pasisemkite idėjų čia!