Vestuvių organizavimas apima ne tik dekoracijų, vestuvinės suknelės ir vestuvių vietos išrinkimą. Labai svarbu, kad svečiai visos šventės metu būtų užimti. Žinoma, jiems reikia palikti erdvės. Tačiau nuobodus sėdėjimas prie stalo ir tiesiog taurės kilnojimas niekada nebus geriausias pasirinkimas. Tai gali pasibaigti keliais scenarijais – nuobodžiaujančiųjų išsiskirstymu po kambarius miegoti arba išsiskirstymas po vyno ar taurelių padauginimo.

Dėl šios priežasties nuo seno įprasta, kad vestuvėse turėtų būti bent šiokia tokia programa, žaidimų ir panašios veiklos. Lengviausias būdas – vedėjų nusamdymas. Jie išspręs Jūsų problemas. Tačiau taupantiems pinigus ar tiems, kurie pakviesti į tradicines vestuves svotų teisėmis, siūlome keletą žaidimų, kuriuos galėsite panaudoti vakarėlio metu.

Žaidimai skirti ir gali būti pritaikomi tiek jaunųjų porai, tiek svečiams.

VESTUVIŲ ŽAIDIMAI

1. Jaunųjų komplimentai

Jauniesiems duodamas vienas vaisius, pavyzdžiui, obuolys, kuriame prismaigstyta daug dantų krapštukų. Jaunųjų užduotis – traukiant po vieną krapštuką pasakyti po komplimentą ar tai, kuo žavisi savo antrojoje pusėje. Kuo daugiau komplimentų pasakoma – tuo daugiau krapštukų ištraukiama.

Tai žaidimas, kuris simbolizuoja, kad net ir didžiausių pykčių metu verta prisiminti kodėl pamilote ir kodėl pasirinkote šį žmogų būti visą gyvenimą kartu.

2. Išsirink porą šokiui!

Šis žaidimas skirtas tuo atveju, jei poros jau norėtų maišytis arba kaip tik, vestuvėse daug vienišų žmonių ir niekaip nepradeda šokti vieni su kitais. Receptas paprastas.

Merginos nusiauna po batelį ir jie visi dedami į vieną krūvą. Vaikinai renkasi labiausiai patikusį batelį ir pagal jį eina ieškoti savo kito šokio poros.

3. Aklas bučkis

Tai žaidimas, kurio metu einama va-bang. Žaidėjas nežino, ką jam teks pabučiuoti!

Žaidėjui užrišamos akys, jis negali nieko matyti. Vedėjas pirštu rodo į žmones, kurie yra aplink ir klausia – šitas, šitas, šitas? Kai žaidėjas pasako, kad šitas, vedėjas prieina prie to žmogaus ir rodydamas į įvairias jo kūno vietas klausia – ar šita? Šitaip žaidėjas išsirenka, kurią kūno dalį teks bučiuoti. Smagus žaidimas!

4. Po skalbimo

Smagus porų žaidimas. Vienam iš žaidžiančiųjų prisegama daug skalbinių segtukų įvairiose vietose, o partneris, užrištomis akimis, turi juos visus surasti ir nusegti. Geriausia, kad šį žaidimą žaistų poros, nes niekada nežinia, kokioje pikantiškoje vietoje gali atsidurti vienas ar kitas segtukas…

5. Perdavimas

Tradicinis žaidimas, kuris pasitaiko ne vienose vestuvėse ar didesnėse šventėse. Šiam žaidimai prireiks šampano butelio. Esmė – be rankų pagalbos jį perduoti šalia esančiam žmogui. Perdavimas vyksta kojų-kelių pagalba.

Žaidimą galima paįvairinti. Pavyzdžiui perdavinėti balioną stengiantis jo nesusprogdinti.

Perdavinėjant morką galima įvesti taisyklę, kad jei ji nukrenta – patrumpinama keliais centimetrais. Tokiu būdu žaidimas tampa šiek tiek sudėtingesniu.

6. Muzikinė kėdė

Šį žaidimą į lietuviškas vestuves atnešė Holivudiniai filmai, kuriuose neretai buvo rodoma, kaip žaidžiamas šis žaidimas.

Žaidimui prireiks viena kėde mažiau nei yra žaidėjų. Jos sustatomos ratu. Vedėjas paleidžia melodiją. Žaidėjai, kol groja muzika, eina ratu aplink kėdes. Vedėjui netikėtai sustabdžius muziką visi žaidėjai turi greitai atsisėsti ant vienos iš kėdžių. Tas, kuris nespėja atsisėsti – iškrenta iš žaidimo. Žaidimas tęsiamas pašalinus dar vieną kėdę.

Kuo mažiau kėdžių – tuo intensyvesnis žaidimas. Laimi tas, kuris atsisėda ant paskutinės likusios kėdės.

7. Aistrų gesinimas

Vestuvių vakarinė dalis yra skirta linksmintis ir leisti laiką kartu su visais. Aistras pasilikite nakčiai! Todėl šis žaidimas skirtas tam, kad tos nakties laukimas būtų paprastesnis.

Reikalingos dvi žvakės, du vandens šautuvai ir žaidžianti pora.

Žvakės uždegamos, o žaidėjai, stovėdami per atstumą, su vandens šautuvais turi užgesinti žvakės liepsną.

8. Palinkėjimai

Šis žaidimas ne tik geras būdas užimti svečius, bet ir palikti išliekamąją vertę jauniesiems.

Per vakaro svečių rankas siunčiamas butelis, daili dėžutė ar maišelis, paruošti lapeliai ir rašiklis. Kiekvienas iš svečių rašo palinkėjimus jauniesiems, pasirašo ir įdeda į paruoštą butelį ar dėžutę. Tai liks atsiminimu porai, ko jiems linkėjo jų artimiausi žmonės.

9. Modeliavimas

Tai judrus žaidimas ir linksmas laiko praleidimo būdas. Reikės daug tualetinio popieriaus rulonėlių ir žaidžiančių porų. Žaidimo esmė – sumodeliuoti kuo prabangesnį rūbą ant savo porininko naudojant tik tualetinį popierių.

10. Suvalgyk saldainį

Žaidėjams išdalinami saldainiai. Jie juos turi išvynioti ir suvalgyti be rankų pagalbos.

11. Komplimentų pamoka

Tai žaidimas – pamoka jaunajam, kokius komplimentus galima sakyti savo žmonai ir po ilgų metų, praleistų kartu.

Žaidžia vyrai – moterys poros. Vyrai sustatomi eilute. Moterys, už nemažo atstumo, taip pat sustoja į eilutę. Vyrų užduotis – einant link savo porininkės pasakyti kuo daugiau komplimentų.

12. Berniukas ar mergaitė?

Vedėjas eina per susirinkusius svečius su šliaužtinukais rankose. Viena šliaužtinukų kojytė – mergytė, o kita – berniukas. Svečiai meta pinigėlį ar kitą sutartą daiktą į tą kojytę, už kurį pirmąją vaiką jie balsuoja.

13. Kas virtuvėje šefas?

Tiek jaunajam, tiek jaunajai duodami lapai, ant kurių turi surašyti po 10 patiekalų, kuriuos gamintų savo antrajai pusei, patekus į negyvenamą salą. Vėliau šie patiekalai lyginami ir laimi išradingesnis. Prizas – pusryčių ruošimas ir jų pristatymas į lovą!